Ekološka dimenzija dobrobiti - Bogatstvo okoliša

Autor: Lea Putnik, 30. 3. 2024. 15:03

U ovoj su aktivnosti zona interaktivnog učenja i ekološke dimenzije dobrobiti povezani.
Učenici su kroz šetnju prirodom stvarali riječi od kamenčića, lišća, češera i sličnih materijala koje su prikupili. Riječi svake škole se nastavljaju jedna na drugu kao prstenovi lanca i na kraju tvore rečenicu.
CILJEVI:
- stvoriti interaktivnu zonu učenja s ekološkom dimenzijom dobrobiti
- osposobiti učenike za zajednički rad koristeći kreativna rješenja iz prirode
- utjecati na fizičku i psihičku dobrobit učenika
- iskoristiti bogatstvo prirode i pretvoriti ono što nam ona daje u nastavni materijal
ISHODI:
- povećana ekološka svijest i ljubav prema prirodi
- poboljšat će se vještine kreativnog pisanja i dizajniranja
- povećat će se motivacija za rad i boravak u prirodi

Fizička dimenzija blagostanja – Ples sreće

Autor: Lea Putnik, 20. 3. 2024. 15:01

U ovoj aktivnosti međusobno su povezana zona učenja i fizička dimenzija blagostanja.
Partnerske škole odredili su po dvije plesne figure koje se nastavljaju jedna na drugu te na kraju stvaraju „ples sreće“.
CILJEVI:
- stvoriti interaktivnu zonu učenja s fizičkom dimenzijom blagostanja
- iskoristiti pozitivnu energiju plesa
- omogućiti interakciju pomoću plesnih figura
ISHODI:
- učenici će kroz tjelesne pokrete i pozitivnu energiju plesa postići dobro raspoloženje na satu
- na kraju aktivnosti osvijestit će važnost psihičkog i fizičkog zdravlja
- zajedno određujući plesne figure, razvijat će komunikacijske vještine, suradnju i kreativno
razmišljanje
Pogledajte naš ples sreće:

Projektni logo

Autor: Lea Putnik, 19. 3. 2024. 12:58

Tijekom rada na projektu odlučili smo kreirati suradnički logo. Svaka je škola sudjelovala stavljajući neki od simbola svoga grada/mjesta koji ima veze s temom našeg projekta. Ljepota koja osvaja, najjednostavnija je rečenica kojom se može opisati osječko drvo ginka smješteno u Tvrđi, a naši su učenici odabrali upravo to drvo kao simbol našeg grada.

Istraživanje učenika i učitelja

Autor: Lea Putnik, 19. 3. 2024. 12:56

Rezultate preliminarnog istraživanja (učitelja i učenika) možete pogledati u našim video zapisima.

Autor: Lea Putnik, 19. 3. 2024. 12:55

O sigurnosti na internetu sudionici projekta učili su međusobno surađujući. Kao proizvod te suradnje nastao je video zapis koji možete pogledati u nastavku.

Predstavljanje škola

Autor: Lea Putnik, 19. 3. 2024. 12:49

Predstavljanje škola putem video zapisa

Predstavljanje učenika

Autor: Lea Putnik, 19. 3. 2024. 12:41

Naši su se učenici, kao i učitelji, predstavili jedni drugima koristeći različite digitalne alate za izradu avatara te neobičnih video uradaka.

Emocionalna dimenzija blagostanja - Emotikoni

Autor: Lea Putnik, 10. 3. 2024. 14:58

U ovoj aktivnosti zona učenja i emocionalna dimenzija blagostanja su međusobno povezane.
Svaka škola određuje emocionalno stanje i što je potrebno u odabranom stanju; zapisuje, prikazuje emotikonima i dijeli na prezentacijskoj ploči.
CILJEVI:
- stvoriti virtualni prostor s emocionalnom dimenzijom blagostanja
- iskazati emocionalno stanje u kojem se učenici nalaze te pisanjem i crtanjem pronaći rješenje o
tome što im je potrebno kako bi se s tim stanjem nosili
- koristiti emotikone kao dio art terapije jer riječ „emoji“ ima pozitivnu konotaciju, a dizajniranje
emotikona dat će učenicima pozitivnu emocionalnu snagu
ISHODI:
- razvit će se sposobnost učenika da izraze svoje osjećaje, rješavaju probleme te vještina pozitivnog
razmišljanja dok pokušavaju pronaći ono što im je potrebno
- razvit će se dizajnerske vještine učenika
- učenici će vidjeti različita emocionalna stanja i naučiti što učiniti u zadanim situacijama
Radove naših učenika možete pogledati na:

[više]

Započeli smo još jedan eTwinning projekt!

Autor: Lea Putnik, 9. 2. 2024. 12:38

Tradicionalne učionice ne zadovoljavaju današnje potrebe i očekivanja učenika. Prema našem istraživanju, učenici se teško koncentriraju i motiviraju za nastavu i učenje te se zbog toga smanjuje njihov interes i uspjeh. U ovom projektu želimo osmisliti inovativne i fleksibilne prostore za učenje, gdje učenici mogu surađivati, komunicirati i razvijati svoje vještine 21. stoljeća. Najveći naglasak u ovome projektu je na blagostanju i dobrobiti naših učenika (well-being) kao najvažnijeg dijela stvaranja učinkovitih prostora za učenje za aktivno učenje.
Detaljan plan učitelji su razradili na prvom online sastanku održanom 9. veljače 2024.

Uvodni video našeg projekta

Autor: Lea Putnik, 1. 2. 2024. 12:40