Novi naslovi u knjižnici – činimo malu promjenu

Autor: Zdravka Milošić, 30. 4. 2021.

Podsjećamo, 2021. godina proglašena je Godinom čitanja u kojoj će cijela Hrvatska čitati zajedno. Škole i školske knjižnice pozvane su provoditi projekte  kojima će  obilježiti Godinu čitanja te potom dostaviti Ministarstvu znanosti i obrazovanja rezultate projekata koje su provele.

Svjesni važnosti poticanja čitanja i razvijanja čitalačkih navika od najranije dobi, početkom ožujka prošle školske godine, nabavili smo nove naslove slikovnica za učenike prvoga razreda.

U sklopu ovogodišnjeg obilježavanja Međunarodnog dana dječje knjige, Svjetskog dana knjige i Noći knjige u našoj školi, zahvaljujući ravnateljici Silviji Bocki, od vlastitih  sredstva kupili smo nove naslove slikovnica za učenike 1.razreda koji su započeli avanturu čitanja Čitateljskom putovnicom. Među novim naslovima naći će se naslovi zanimljivi i ostalim učenicima nižih razreda te nekoliko naslova za učenike viših razreda. Ovoj nabavi, malom donacijom knjiga, pridružila se i knjižničarka.

Prigoda za nabavu knjiga bila je ovogodišnja prodajna Superakcija Profila u ožujku i travnju te prodajna akcija nakladnika i knjižara Knjiga svima i svuda koja se održavala kao dio programa Noći knjige od 23.-30. travnja.

Dragi učenici, potražite i posudite nove naslove na policama naše školske knjižnice!