Dan škole 2011.g.

Autor: Zdravka Milošić, 1. 7. 2011.

DAN ŠKOLE – šk. god. 2010/11.

Od 20. do 27. svibnja 2011. u Osnovnoj školi Laslovo organizirane su razne  aktivnosti kojima smo obilježili Dan naše škole.

U petak, 20. svibnja 2011. posjetili su nas gosti iz Osnovne škole Szent László iz X. okruga Budimpešte. U goste nam je došlo 46 učenika s četiri učiteljice i ravnateljem

škole te 12 predstavnika lokalne samouprave Kőbánya.

Na dar su nam donijeli udžbenike za nastavu njegovanja mađarskog jezika, stručne literature te dječjih časopisa.

Svi učenici naše škole i djeca u vrtiću, dobili su majice sa oznakom gostujuće škole.

U poslijepodnevnim satima gosti su položili vijenac pred spomenik poginulim braniteljima i civilima u domovinskom ratu, kao i pred spomen bistu Sv. Ladislava.

U 18 sati u domu kulture gosti su održali koncert pjevačkog zbora i instrumentalista na zvončićima. U programu su nastupile i folklorne skupine KUD-a Petefi Šandor i Osnovne škole Laslovo.

Nakon koncerta gosti su imali susret s predstavnicima naše škole i lokalne zajednice,

te su predložili uključivanje skupine od desetak laslovačkih učenika u ljetni tabor na Balatonu, gdje će se organizirati likovne radionice za djecu iz Mađarske, Rumunjske, Ukrajine, Slovačke i Hrvatske, u vremenu od 16. do 25. srpnja 2011.

23. svibnja 2011. za sve učenike organizirana je u školi predstava mađioničara Josipa Ciganovića. Učenici su sa zanimanjem pratili predstavu i aktivno sudjelovali u njoj.

26. svibnja bio je u školi ŠPORTSKI DAN, posvećen obilježavanju Svjetskog dana športa. Organizirane su športske igre i natjecanja u kojima su sudjelovala djeca iz dječjeg vrtića „Leptirić“, svi razredni odjeli škole i zaposlenici škole.

Posebne gošće športskog programa bile su mažoretkinje iz Virovitice, koje su svojim nastupom uljepšale program i učinile ga zanimljivijim.

27. svibnja održana je svečana priredba u školi na kojoj su učenici svojim nastupom pokazali ono u čemu su najuspješniji.

Tijekom tjedna, od 20. do 27. svibnja 2011. u holu i hodnicima škole postavljena je izložba učeničkih radova: likovnih, literarnih , kreativnih, istraživačkih radova i projekata, kao i priznanja za postignuća na natjecanjima i natječajima.

Na svečanoj priredbi ravnatelj škole je uručio priznanja i nagrade najboljim učeni- cima.

Svečanost je završena domjenkom u školi te druženjem zaposlenika škole uz večeru

u restoranu Alas u Osijeku.