Mjesec hrvatske knjige

Autor: Zdravka Milošić, 22. 10. 2015.

Mjesec hrvatske knjige je manifestacija koja se obilježava svake godine od 15.listopada do 15.studenoga.  U  knjižnicama diljem Hrvatske održavaju se različite aktivnosti, radionice, književni susreti, predavanja, tribine kojima se nastoji poticati čitanje. Svake godine čitaju se naslovi u skladu sa središnjom temom koja se iz godine u godinu mijenja.

Ovogodišnja tema Mjeseca hrvatske knjige vezana je uz odluku Opće skupštine UN-a koja je 2015. godinu proglasila  Međunarodnom godinom svjetlosti i tehnologija zasnovanih na svjetlu.

U našoj školi svojevrstan uvod u obilježavanje ovogodišnjeg   Mjeseca hrvatske knjige je bio  Projekt straničnik  uz čitanje slikovnice Nikola Tesla -  snovi koji su nam donijeli struju.

U četvrtak 22. listopada, školsku knjižnicu su posjetili učenici 8.razreda. Čitali su ulomak romana Ember, grad svjetla američke autorice Jeanne Du Prau.

Nastavljamo s čitanjem u srijedu 28.listopada, kada će školsku knjižnicu posjetiti učenici 5. i 6. razreda.

Vidimo se u knjižnici!