Ekskurzija u Slavonskom Brodu

Autor: Zdravka Milošić, 27. 4. 2015.

17. travnja 2015. u 8h, učenici od 1. do 4. razreda krenuli su na jednodnevnu ekskurziju u Slavonski Brod.

Kada su stigli, odlučili su ne preskakati najvažniji obrok u danu. Odmah su doručkovali te skupili energije za ono što ih čeka.
Prvo su posjetili Tvrđavu. Ondje ih je dočekala carica i vojni zapovjednik Tvrđave. Morali su im pokazati propusnice i uvjeriti ih da nisu špijuni. Unutar Tvrđave vidjeli su i tamnicu, što ih je sve pomalo uplašilo. Upoznali su pekara i slastičarku. Isprobali su ukusna pekarova peciva. Nakon Tvrđave slijedio je posjet Kazališno-koncertnoj dvorani Ivane Brlić-Mažuranić. Gledali su predstavu „Lutonjica Topolko i devet župančića“. Obišli su i kuću Brlićevih. Pred kućom  su ih dočekali šegrt Hlapić i majstor Mrkonja. Ondje su vidjeli likovne radove djece na temu bajki Ivane Brlić-Mažuranić. Prošetali su i uz rijeku Savu, obišli crkvu Presvetog Trojstva i franjevački samostan. Nakon duge šetnje i obilaska dočekao ih je ukusan ručak u restoranu. Onda su ih čekala nova uzbuđenja na ergeli konja. Svi su uzjahali konja Santosa koji je sve to strpljivo podnosio.
Umorni, ali sretni krenuli su natrag kući.