Čovječe, ispravi se!

Autor: Zdravka Milošić, 5. 3. 2015.

„Čovječe, ispravi se” jako je važna igrica o dječjim pravima. UNICEF te poziva na igru i zabavno putovanje kroz prava koja pripadaju i tebi, i svakom drugom djetetu na svijetu. Otkrij zašto su prava jako važna, što su potrebe, a što želje, kakva sve prava postoje i još puno toga. Igraj u školi, kod kuće ili na putu. Ono što naučiš u igri, moći ćeš primijeniti i u životu!

Kako se igra Čovječe, ispravi se?

Igra ima 24 polja s pitanjima o dječjim pravima. Za svako pitanje ponuđena su tri odgovora, a za odgovaranje imaš 30 sekundi. Što prije točno odgovoriš na pitanje, to dobivaš više bodova. Ako ne odgovoriš točno, ideš na sljedeće polje, ali ne gubiš bodove. Jedno polje se razlikuje od ostalih! To je JUHU polje. Kada staneš na juhu polje i odgovoriš točno, tvoji bodovi se udvostručuju. Kada dođeš na cilj, možeš provjeriti svoje mjesto na top listi svih igrača i igračica. Ako želiš popraviti svoj rezultat, možeš igrati još jedan krug s novim pitanjima.