Lansirali smo čitanje…

Autor: Zdravka Milošić, 5. 12. 2014.

U utorak  2.prosinca završio je naš šezdesetodnevni projekt Lansirajmo ljubav prema čitanju. Za učenike četvrtog razreda ovaj projekt  je  bio svojevrstan nastavak prošlogodišnjeg  projekta Čitamo mi, u obitelji svi u kojem su sudjelovali sa svojim obiteljima.

Tijekom tri mjeseca, učenici četvrtog  razreda čitali su svaki dan šezdeset sekundi ulomke iz knjiga različitih autora. Odabrane knjige bile su žanrovski raznolike.  Izborom naslova nastojali smo čitanje popratiti zanimljivim obljetnicama i događanjima(kao npr. Dogodilo se na današnji dan…).  Na taj način usmjeravali smo pozornost učenika na sadržaj ulomka koji se čitao, umjesto na vremenski tijek čitanja - 60 sek.

Čitanje je organizirano i ostvareno zahvaljujući suradnji knjižničarke Gordane Bilić s učiteljicama Sanjom Junušić i Alisom Tunić.

Učenici su dobili priliku upoznati naslove koji nisu obvezna lektira,  a koliko je lansiranje ljubavi prema čitanju bilo uspješno,  provjerit ćemo u mjesecima koji slijede.

G. B.