Lansirajmo ljubav prema čitanju!

Autor: Zdravka Milošić, 12. 9. 2014.

Međunarodni Dan pismenosti 2014. – Uspon u pismenost! Sve počinje sa 60 sekunda!

U utorak 9.rujna, na poziv Hrvatskog čitateljskog društva, započeli smo s projektom Uspon u pismenost  koje su ove godine udruženo pokrenuli Međunarodno čitateljsko društvo i NASA.

Diljem svijeta, na Međunarodni dan pismenost( International Literacy Day) promiče se pismenost i obrazovanje s ciljem da postanu dostupni svima. Ove godine projekt je zamišljen kao skup različitih, kreativnih i multidisciplinarnih aktivnosti tematski vezanih uz Svemir koje će se provoditi tijekom 60 dana po 60 sekundi. Cilj ovih aktivnosti  je promicanje pismenosti i razvijanje vještina čitanja, pisanja, slušanja i govorenja.

U našoj školi u projekt su se uključili, sa svojom učiteljicom i knjižničarkom, učenici 4.razreda. Naših 60 sekundi čitanja odlučili smo provesti u aktivnosti pod nazivom Lansirajmo ljubav prema čitanju! Cilj ove aktivnosti je upoznati učenike s naslovima različitih autora iz područja dječje književnosti i popularno-znanstvene literature namijenjene djeci koje posjeduje školska knjižnica.

Prvih 60 sekundi učenici su proveli u čitanju ulomka knjige Ljubičasti planet Ante Gardaša. Narednih dana je uslijedilo čitanje ulomaka knjiga Eko, Eko, Hrvoja Hitreca, Planetu ispunjenih želja ,Gijanija Rodarija  i Piko u svemiru, Manuele Vladić-Maštruko. Obilježavanju Međunarodnog dana pismenosti čitajući ulomak knjige Piko u svemiru, Manuele Vladić-Maštruko pridružili su se u srijedu 10.rujna i učenici 3.razreda.

Nestrpljivo iščekujemo nove susrete s novim naslovima i autorima jer sve počinje u 60 sekundi u 60 dana!

Fotogalerija