TERENSKA NASTAVA UČENIKA 5.-8.R. NA OTOKU KRKU

Autor: Zdravka Milošić, 26. 5. 2014.

Učenici viših razreda Osnovne škole Laslovo krenuli su rano ujutro 24.svibnja 2014., u pratnji svojih razrednica,  na dvodnevnu ekskurziju na otok Krk.

Na Krku smo obišli Punat, otočić Košljun, grad Krk  i Jurandvor. Na Košljunu, do kojeg smo se vozili brodom, i u Jurandvoru imali smo stručne vodiče koji su nam održali interesantna predavanja o životu franjevaca, Bašćanskoj ploči, proveli nas kroz franjevački samostan, tj. crkvu svete Lucije. Posebno su nas oduševili vegetacija i mir koji vladaju Košljunom. U Krku smo obišli njegove znamenitosti i prisjetili se velikana hrvatske povijesti. Imali smo  slobodnog vremena za šetnju, kavu i sladoled. U večernjim satima stigli smo u Novi Vinodolski gdje smo se smjestili u hotelu Lišanj. Večer smo ispunili šetnjom uz more, grupnim odlaskom u kafić, druženjem po sobama, igranjem bilijara i stolnog tenisa, a neki su dečki napeto pratili prijenos nogometne utakmice . Drugoga dana, nakon doručka, uživali smo na bazenu jer je bio rezerviran samo za nas. Nakon ručka krenuli smo put Rijeke. Posjetili smo riječki Planetarij koji je i na učenike i na učiteljice ostavio snažan dojam. Sljedeće odredište bio nam je Trsat, Marijansko svetište. Kroz crkvu i riznice proveo nas je mladi franjevački svećenik i ispričao nam mnoštvo zanimljivosti o crkvi i predmetima u riznicama. Poslije kraćeg odmora, krenuli smo put Laslova i,  umorni ali zadovoljni, stigli pred školu 25.5.2014. u 23,30h.

Ekskurzija je bila poučna, sadržaji raznoliki i zanimljivi, mnogo smo toga vidjeli i mogli puno naučiti.

Osim stručnosti vodiča koje smo imali na Košljunu, u Jurandvoru i Planetariju, posebno moramo istaknuti profesionalnost i stručnost vodiča Ivana i vozača Zdenka te susretljivost i profesionalnost turističke agencije A.p.p. iz Požege.