Dan otvorenih vrata škole

Autor: Zdravka Milošić, 14. 5. 2013.

Pod geslom Dan otvorenih vrata škole, povodom obilježavanja Europskog tjedna i Dana Europe, 7. svibnja 2013. u našoj je školi organiziran integrirani nastavni dan u odjelima od 5. do 8. razreda.

Održan je prigodni program u kojemu je nastupila folklorna skupina škole, a učenici škole su recitirali stihove o Hrvatskoj i Europi na engleskom, njemačkom, mađarskom i hrvatskom jeziku.

Uz zaposlenike škole, roditelje i mještane, svečanosti su nazočili i gosti iz Veleposlanstva Republike Rumunjske te predstavnici Centra za mir, nenasilje i ljudska prava s grupom mladih iz Palestine i Izraela.

Rumunjski gosti, konzul Bogdan Brinzei te gospodarski izaslanik Stefan Toma, aktivno su se uključili u program svečanosti prezentacijom svoje zemlje, koja se 2007. godine priključila Europskoj uniji.

Nakon toga su učenici predstavili sve ostale države članice Unije, uz bogat izbor promidžbenog materijala koje smo dobili od Veleposlantava tih zemalja.

Prezentirali su i svoj projekt pod nazivom Hrvatska Europi, s naglaskom na onim vrijednostima koje naša zemlja donosi Europi kao nova članica.

U organizaciji Centra za mir, nenasilje i ljudska prava iz Osijeka, mirovna skupina 14 mladih iz Izraela i Palestine sudjeluje u projektu „Daj mi ruku za sljedeći korak - razvijanje alata za međuetnički dijalog i zgradnju mira“. Posjetili su Osnovnu školu Laslovo kako bi čuli iskustva Laslovčana o uspostavi pomirenja i međuetničke suradnje nakon Domovinskog rata.