Božićne poruke ljubavi i mira učenika OŠ Laslovo

Autor: Lea Putnik, 24. 12. 2022.

Učenici OŠ Laslovo i ove godine potrudili su se i sa svojim učiteljima pripremili raznolik i veseo program kojim su nas podsjetili na duh Božića. Prenijeli su nam božićne poruke, razveselili nas, nasmijali, ali i podsjetiti da je Božić mir, obitelj, ljubav, da trebamo dijeliti, da je Božić rađanje vjere u bolje sutra.

Prosinac je mjesec slavlja, iščekivanja, veselja, obiteljskog druženja, mjesec božićne čarolije koja nam donosi poniznost i zajedništvo. Privodi kraju godinu koja ostaje iza nas i najavljuje novu koju ćemo s radošću dočekati i u nju utkati svoje snove, želje i nadanja, okrenuti novi list, pokušati živjeti Božić cijele godine. Božić je najveći praznik jer svatko od nas u sebi skriva kap dobrote. U božićno jutro podijelimo s drugima tu dobrotu, primimo i dijelimo radost, sreću, mir kako bismo svi bili sretni. Božić nas uči da se dobro dobrim vraća, da je put do srca staza posuta dobrim djelima, da naš put treba biti obasjan svjetlošću. A posebnu svjetlost našim životima daju osobe koje volimo. Neka nas sve sreća prati, neka nam se ostvare sve želje. Budite djeci anđeli čuvari, neka svako dijete svakoga dana pronađe barem jedan poljubac i zagrljaj. Osmijeh, koji viri iz naših srca, neka se proširi cijelim svijetom. Dok čekamo Božić, neka nam je svima u duši.

Učenici i djelatnici OŠ Laslovo iskreno vam žele čestit Božić i sretnu novu 2023.

Fotogalerija