Ispraćaj osmaša

Autor: Zdravka Milošić, 5. 7. 2022.

Draga naša djeco, došli smo do onog trenutka kada morate krenuti dalje. Prije svega moramo izreći žal zbog svih onih trenutaka koje smo s vama trebali provesti, a ukrao nam ih je jedan virus. Ipak, uživali smo u svemu što smo zajedno radili: od prvog pečenja medenjaka u 5.r., do naših projektnih putovanja i izleta krajem 8.r. Bili ste, svima nama u školi ponos, generacija na koju smo se uvijek mogli osloniti, učenici koji su odradili ono što smo od njih traži. A dječji nestašluci? Tko od nas nije bio dijete pa se ne sjeća svojih?
Draga djeco, pokraj nas ste odrastali, pratili smo vaše prve prištiće, svake se jeseni obradovali koliko ste tijekom ljeta narasli. Jednom kada se osvrnete na osnovnoškolske dane, nadam se da ćete shvatiti da smo svojim podučavanjem, pričama, pa čak i prijekorom, nastojali dati vam najbolje od sebe.
Pametno iskoristite svoju mladost uživajući u svakom danu koji je pred vama. Ali u isto vrijeme budite odgovorni prema sebi i svojoj budućnosti. Hrabro koračajte dalje stazom ostvarenih želja i ispunjenih snova. Imajte oko sebe svoj mali krug velikih ljudi, svoj privatni svemir u kojemu ćete jedno zviježđe rezervirati za nas iz vašeg djetinjstva provedenog u ovoj školi.
Draga naša djeco, sretno putujte dalje kroz život, borite se za sebe i svoje ciljeve, ali uvijek igrajte pošteno da možete u svakom trenutku biti ponosni na sebe. Život je pustolovina, život je izazov – takvog ga prihvatite. Život je dar – iskoristite ga. Uživajte u svojoj mladosti, hrabro i ustrajno rješavajte probleme i prelazite prepreke na svom putu. A mi smo i dalje uvijek tu za vas.
Puno sreće i uspjeha u vašem budućem školovanju i životu žele vam učitelji i djelatnici OŠ Laslovo.