Poštovani roditelji učenika 8. razreda osnovne škole

Autor: Zdravka Milošić, 26. 9. 2019.

Tim školske medicine (dr. Vesna Buljan, med. sestra Sanja Šolaja)  ove će školske godine kod vaše djece provoditi obavezni  SISTEMATSKI PREGLED  zbog praćenja rasta i razvoja, otkrivanja eventualnih poteškoća i kontraindikacija za upis u SREDNJU ŠKOLU te upućivanje na eventualnu obradu.

Na sistematski pregled je potrebno donijeti svu zdravstvenu dokumentaciju ukoliko dijete boluje od neke teže bolesti zbog mogućih kontraindikacija za određena zanimanja. Djeca koja imaju primjereni oblik školovanja, te veće zdravstvene teškoća koje su utjecale ili utječu na dosadašnji uspjeh u školi bit će upućena na profesionalnu orijentaciju. Učenici osmih razreda ove godine imaju i obavezno cijepljenje  protiv difterije, tetanusa i dječje paralize - DITE IPV.

O svemu ćete biti obaviješteni preko škole- djeca će dobiti pismeni poziv koji morate potpisati, da znamo da ste ga vidjeli i pročitali.

Ove školske godine vaša djeca imaju pravo na besplatno, dobrovoljno cijepljenje protiv humanog papiloma virusa- HPV CJEPIVO. Virus je najčešći uzročnik premalignih lezija i raka vrata maternice, raka anogenitalnog područja, spolnih bradavica, …

Cjepivo se daje u dvije doze do 15-te godine, a nakon 15 godina u tri doze.

Svaki roditelj će dobiti  brošuru  s detaljnijim informacija o cjepivu , koje treba ispuniti i vratiti školskom liječniku.

Svi zainteresirani će biti pozivani na cijepljenje preko škole pismenim putem s točnim terminom cijepljenja.

Za sve dodatne informacije slobodno nas kontaktirajte srijedom poslije podne u ambulantu na telefon 225-751. OSIJEK, DRINSKA 8

Lijep pozdrav od školskog liječnika

Vesna Buljan