Posjet osmog razreda Vukovaru

Učenici osmog  razreda Osnovne škole Laslovo sudjelovali su u projektu „Posjet osmih razreda Vukovaru“. Dana 28. listopada 2015. u jutarnjim satima učenici su krenuli u dvodnevni  posjet gradu heroju u pratnji razrednice Ines Begić Liščić i učiteljice povijesti Mirele Mašić. U Vukovaru su ih dočekali stručni djelatnici Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar koji su im bili voditelji tijekom boravka. Prvi dan su prije podne učenici slušali predavanje na temu Domovinskog rata i Bitke za Vukovar, a u popodnevnim satima posjetili Gradski muzej Vukovar, mjesto sjećanja vukovarsku bolnicu te se uputili prema Hostelu Zagreb. Tijekom večernjih sati posjetili smo Nacionalni muzej Vučedol i pogledali kratki film o Ovčari. Učenici su osim obrazovnih sadržaja imali oraganiziranu i zabavu u blizini hostela pod voditeljstvom „MCDRV“. Drugi dan su bili na Trpinjskoj cesti, Memorijalnom groblju domovinskog rata, Ovčari i u vojarni. Nakon ručka slijedila je edukacija i kviz za učenike gdje  su nazočili i  voditelji Nove TV Andrija Jarak i Ivana Petrač. Učenice Domenika Deže i Klaudija Šijan natjecale su se u kvizu za učenike, koji su organizirali voditelji „MCDRV“, te osvojile prvo mjesto.

Pohvaljuju se svi učenici osmog razreda za  uzorno vladanje, a učenice Klaudija Šijan i Domenika Deže za postignuti uspjeh i pokazano znanje.

FOTOGALERIJA

ŠKOLA U PRIRODI I OBUKA NEPLIVAČA

U organizaciji Gradskog društva Crvenog križa Osijek, učenici 3.r. naše škole boravili su u Centru  za edukaciju u Orahovici od 14. do 19. rujna 2015.g.

Školu  u prirodi pohađalo je 11 učenika u pratnji učiteljice Ljiljane Roček.

Učenici su proveli vrijeme ispunjeno korisnim i kvalitetnim sadržajima:

- nastavni sadržaji

- obuka djece neplivača i rekreativno plivanje za djecu plivače

- radioice iz programa Hrvatskog Crvenog križa „Humane vrednote“

- sportsko-rekreacijski sadržaji

- učenje, kreativnost, zabava i slobodno vrijeme

Učenici su uživali u obilasku grada Orahovice, šetnji oko orahovačkog jezera, šetnji šumom i posjetu ranču „Koral“.

Vratili smo se kući zadovoljni jer bio je ovo veseli i uspješan tjedan u Orahovici.

Učenici su osvojili nagrade:

Ena Sukić - 1. mjesto u plivanju

Mihael Dežo - 1. mjesto u plivanju

Curke (Đurak H., Starčević M., Vaci A., Katušić E. i Sukić E.) - najurednija soba

Talent show (Đurak H., Pintarić N. i Katušić E.) - 1.mjesto (igrokaz)

FOTOGALERIJA

« Srpanj 2016 »