Obilježili smo Svjetski dan čitanja naglas

Autor: Zdravka Milošić, 10. 2. 2020.

Učenici su u našoj školskoj knjižnici čitanjem naglas obilježili ovogodišnji Svjetski dan čitanja naglas.

U utorak 4.veljače, učenici 4.razreda posjetili su školsku knjižnicu i čitali naglas ulomke iz knjiga koje su prethodno posudili u knjižnici. Svaki je učenik objasnio svoj izbor knjige i pročitao jedan ulomak. Nakon čitanja učenici su procijenili tko je bio najuspješniji u čitanju naglas. Učenici 5.razreda, prethodno nepripremljeni, spremno su čitali ulomke iz knjiga koje su taj dan odabrali s polica u knjižnici.

U četvrtak, 6.veljače u obilježavanju Svjetskog dana čitanja naglas sudjelovali su učenici 1.-3. razreda. Učenici 1. razreda poslušali su priču o uljuđenom vuku  i potom razgovarali o njoj. Svaki učenik je odabrao jednu slikovnicu iz koje je pročitao rečenicu naglas. Po završetku našeg susreta u knjižnici, učenici su posudili slikovnice i ponijeli ih kući. Poput učenika 4.razreda i učenici  2. i 3. razreda unaprijed su se pripremili za čitanje. Svaki je učenik čitao ulomak iz slikovnice ili knjige te objasnio svoj izbor knjige. Nakon čitanja učenici, kao i učiteljice, su procijenili tko je bio najuspješniji u čitanju naglas.

Još jedanput smo utvrdili da nam je čitanje iznimno važno, osobito čitanje naglas, stoga izdvojimo nekoliko minuta i čitajmo svakodnevno, u sebi i naglas!