Posjet školi u Švedskoj u sklopu Erasmus+ projekta

Autor: Zdravka Milošić, 22. 11. 2019.

Od 14. studenog do 18. studenog 2019. godine ravnateljica Silvija Bocka i pedagoginja Katarina Krajnović sudjelovale su na job shadowingu u Švedskoj u sklopu Erasmus + projekta. Posjetile su multikulturalnu školu u Sundsvallu (Internationella Engelska Skolan Sundsvall).

Tijekom radnog tjedna su prisustvovale nastavi gdje su promatrale tijek nastavnih sati, učili o upravljanju školom, o načinu vrednovanja učenika, provođenju projekata, multikuluturalnom načinu rada, načinima podučavanja poduzetništva i poduzetničkim aktivnostima u školi. Prije job shadowinga Osnovna škola Laslovo poslala je upitnik školi domaćinu o potrebama sudionika, njihovim interesima, okvirnom planu aktivnosti, obrazovnim strategijama, osobito onima koje promiču multikulturalnost i poduzetnišvo, nakon čega je ravnatelj sa svojim projektnim timom sastavio detaljan plan i program aktivnosti. Škole su potpisale sporazum (Erasmus+mobility agreement) u kojemu su navedeni detalji sudionika, detalji predloženog programa tijekom posjeta, ciljevi mobilnosti i zadaci prije, tijekom i nakon mobilnosti. Nakon tjedna provedenog u švedskoj školi, ravnateljica i pedagoginja dobile su nova saznanja i stekle nove ideje za iskorištavanje postojećih resursa svoje škole, za razvoj financijske pismenosti te ideje kako na novi način iskoristiti postojeće resurse s ciljem podržavanja stručnog usavršavanja djelatnika te poboljšanje kvalitete poučavanja i rada s učenicima.

« Ožujak 2024 »